Fundacja „Czyń Dobro im. Jana Pawła II” od paru lat organizuje imprezę sportową pt. Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny dla dzieci i młodzieży w wieku 11, 12, 13 lat.  W roku bieżącym niniejsza impreza odbędzie się w dniach 17-19 czerwca.

Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny to zmagania sportowe w konkurencjach takich jak: biegi 60m, 300m, 600m – dziewczęta i 1000m – chłopcy, skok wzwyż, w dal i rzut piłeczką palantową.
Poza dziećmi z Polski, w Pucharze uczestniczyć będą ekipy między innymi z : Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, czy Słowacji. W sumie będzie to około 250 osób z zagranicy

Na XIV już edycję tej sportowej imprezy przybędzie do Łowicza grupa około 230 gości zagranicznych i z Polski. Będą to zawodnicy, trenerzy i opiekunowie. Ekipy będą gościć na ziemi łódzkiej około 2-3 dni. W trakcie pobytu gości chcemy pokazać walory turystyczno-krajoznawcze Łowicza, Województwa Łódzkiego. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie z Ziemią Łódzką i Łowiczem dla wielu młodych gości zagranicznych, winno więc pozostać na długo w ich pamięci. Chcemy by ta pamięć była najlepsza, by młodzi po tej wizycie planowali dalsze przyjazdy do Polski, nie tylko sportowe lecz również towarzyskie i turystyczne aby przyjaźni sportowej na stadionie tej międzynarodowej grupy Młodzieży rozwijały się dalej.

Fundacja jest też współorganizatorem „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łowiczu, od 2009 roku.