Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób wymagających opieki oferujemy pobyty w miejscowości położonej w centrum naszego kraju, w komfortowo urządzonych pokojach, dostosowanych dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych, pod opieką wykwalifikowanych opiekunów i pielęgniarek.

Nasz Dom oferuje:

– całodobową opiekę,

– całodzienne wyżywienie obejmujące cztery posiłki dziennie,

– pobyt w obiekcie bez barier architektonicznych,

– zakwaterowanie w pokojach 1,2,3 osobowych z osobnymi łazienkami,

– obszerne, dobrze doświetlone pokoje, wyposażone w system przyzywowy oraz we wszystko co potrzebne do funkcjonowania,

– przestronne pomieszczenia ogólnego użytku,

– usługi takie jak pranie, sprzątanie pokoi czy pomoc w chociażby najprostszych czynnościach życia codziennego.

Pragniemy, aby Dom Pogodnej Starości w Łowiczu był dobrym miejscem dla każdego Seniora. Staramy się tworzyć najlepszą atmosferę każdego dnia, zaspakajać wszystkie potrzeby i oczekiwania Pensjonariuszy.

Zadbaliśmy o to, aby Seniorzy czuli się tu dobrze – zupełnie jak u siebie w domu. Dokładamy wszelkich starań, aby panowała tu miła atmosfera. Opieka nad osobami starszymi to duże wyzwanie i odpowiedzialność, dlatego nasza kadra to osoby otwarte i życzliwe. W Łowiczu stworzyliśmy miejsce po wieloma względami wyjątkowe.

Nasz cel to zadowolenie naszych Pensjonariuszy.

Chcemy by Seniorzy realizowali swoje pasje, rozwijali zainteresowania, nawiązywali znajomości i przyjaźnie a także podejmowali ulubione i konieczne aktywności.

W Domu Pogodnej Starości obecnie znajduje się 14 pokoi mieszkalnych, docelowo będą 42 pokoje, w każdym z nich znajduje się osobny węzeł sanitarny. W chwili obecnej dysponujemy gotowym “pod klucz” parterem: 2 pokojami jednoosobowymi, 5 pokojami dwuosobowymi oraz 7 pokojami trzyosobowymi. W ośrodku zaplanowano podwyższony standard oferowanych pensjonariuszom usług. Przewidziane są min. instalacje klimatyzacji i wentylacji, dwie windy, kaplica ekumeniczna czy też całodobowy dostęp do kuchni. Na najwyższej kondygnacji, którą planujemy otworzyć wkrótce znajdować się będą apartamenty małżeńskie, składające się z aneksu kuchennego, salonu czy też odrębnej sypialni.

W niewielkiej perspektywie czasu zaplanowano otwarcie I piętra i stworzenie części rehabilitacyjnej, znajdą się tam: dwie sale gimnastyczne, sala fizykoterapii, hydroterapii, masażu i pomieszczenie z sauną wraz z jaccuzi.

Wszystkie wyżej wymienione aspekty pobytu całodobowego nie są spotykanym standardem w większości placówek tego typu na rynku.

 

W dniu przyjęcia potrzebne są następujące dokumenty:

1. dokument tożsamości mieszkańca lub osoby podpisującej umowę o usługi z Domem,
2. zaświadczenie lekarza rodzinnego o stanie zdrowia seniora i potrzebie sprawowania całodobowej opieki,
3. kserokopię kart informacyjnych z pobytów w szpitalu,
4. informację dotyczącą nazwy i sposobu przyjmowania leków które otrzymuje aktualnie mieszkaniec,
5. w przypadku osoby ubezwłasnowolnionej częściowo lub całkowicie orzeczenie sądu,
6. orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (gdy posiada),
7. oświadczenie woli o umieszczeniu w domu pomocy – podpisane przez seniora.

Lokalizacja Domu Pogodnej Starości

Łowicz jest miastem usytuowanym w samym centrum kraju. Wartym podkreślenia jest fakt, że dojazd do Warszawy oddalonej o około 100 km, czy Łodzi oddalonej o 50 km zajmuje niespełna godzinę. Nieopodal znajdują się węzły autostradowe A1 i A2. W pobliżu ulicy Papieskiej na której znajduje się Dom znajduje się szpital miejski, kościół czy sieć sklepów.

Nabór pensjonariuszy został już rozpoczęty.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 46-834-25-05 lub 793-905-888