Przyjęcia Pensjonariuszy trwają

 

Dom Pogodnej Starości w Łowiczu działa od czasu przyjęcia pierwszego Pensjonariusza w połowie 2019 roku do dnia dzisiejszego.

Poza wszechobecnym lockdownem i zatrzymaniem różnych sektorów gospodarki Covid nie zatrzymał jednego- starzenia się społeczeństwa.

Przybywa za to osób pozbawionych wsparcia rodziny i niepełnosprawnych.

Zapewnienie im opieki to wyzwanie i ogromna odpowiedzialność.

Każdy z nas stanie kiedyś z problemem starości- pośrednio lub bezpośrednio, nie każdy ma natomiast możliwość skorzystania z opieki rodziny czy najbliższych.

Na przeciw tym potrzebom wychodzi łowicka Fundacja „Czyń Dobro im. Jana Pawła II”.

W Domu Pogodnej Starości przy ulicy Papieskiej 6 w Łowiczu w chwili obecnej z całodobowej opieki korzysta około dwudziestu osób, z całej Polski.

Posiadamy 1,2 lub 3 osobowe pokoje z osobnymi węzłami sanitarnymi, a sam budynek dostosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych min. poprzez montaż podjazdów czy też wind. Zapewniamy najwyższy standard opieki, ładny teren wokół, domowe wyżywienie, a same koszty pobytu są dostosowane do indywidualnej sytuacji materialnej.

Ze względu na aktualnie panującą sytuację wprowadzony został najwyższy standard bezpieczeństwa Podopiecznych, co przełożyło się na to , że nie odnotowano u nas żadnego przypadku zakażenia.

Zapraszamy każdego do skorzystania z naszych usług całodobowej opieki.

Pragniemy, aby Dom Pogodnej Starości w Łowiczu był dobrym miejscem dla każdego Seniora. Każdego dnia staramy się tworzyć jak najlepszą, rodzinną atmosferę, zaspokajać wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych Pensjonariuszy.

Zadbaliśmy o to, aby Seniorzy czuli się tu dobrze – zupełnie jak u siebie w domu.

Dokładamy wszelkich starań, aby panowała tu miła, ciepła atmosfera, a czas upływał w przyjemny sposób.

 

 

Mikołaj Milczarek

Kierownik Domu Pogodnej Starości

99-400 Łowicz

ul. Papieska 6